On ne peut régner innocemment.Saint-Just

Dość długo nic nie pisałem. A to dlatego, że naprawdę ciężko mi było zorientować się w tym, co się dzieję na naszej scenie politycznej. Teraz już wiem, choć szczerze mówiąc wolałbym nie wiedzieć.

Moje przewidywania co do tego, że powstanie koalicja PO-PiS się nie sprawdziły. Zgadywać dlaczego tak się stało nie będę. Przez ponad tydzień słyszałem rzucane przez polityków PO w kierunku PiS zdania typu „Sami wiecie dlaczego”, z czego wnioskuję, że sprawa jest co najmniej bardzo zagmatwana albo bardzo wstydliwa. W przeciwnym razie bowiem zostałaby raczej od razu postawiona jasno. Nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że patrzę na dwóch 3-latków. PiotruŚ pyta z bezbrzeżnym zdziwieniem: „Dlaczego nie chcesz się ze mną bawić?” POldek natomiast, zadzierając nosa i robiąc kwaśną minę, odpowiada: „Sam wiesz dlaczego!”

Dzisiaj przy śniadaniu dowiedziałem się z TVN24, że Polska „zawetowała” projekt budżetu UE. Redaktora, który wymyślił tytuł tego reportażu powinno się rozstrzelać (nie szykuje się czasem jakaś reforma kodeksu karnego?) za usiłowanie zabójstwa milionów ludzi przez zakrztuszenie. I za pisanie bzdur. Na szczęście (?) chwilę później wyjaśniono mi, że sprzeciw Polski nic nie zmienia, ponieważ starczy zgoda 2/3 członków Unii. Pozwolę sobie w takim razie postawić pytanie: To po jaką cholerę?! Gdyby to było faktycznie weto byłbym może i zły, ale w końcu taki mamy rząd, jeśli im się coś w tym budżecie nie podobało, to mieli prawo go zawetować. Ale zagłosować na nie tylko po to, żeby się pokazać? PiotruŚ z dzikim uśmiechem na twarzy rzuca kamykami w zamek zbudowany przez inne dzieci…

Zmiana na stanowisku szefa WSI i plany jej rozwiązania, a także projekt rozwiązania prokuratur i sądów wojskowych? To tylko PiotruŚ bawi się żołnierzykami.

Zniknięcie części ważnych przepisów antykorupcyjnych z projektu nowelizacji? PiotruŚ pokazuje język rodzicom, zwanym czasami wyborcami. Czasem naiwniakami. A za cztery lata można będzie ich naznwać po prostu idiotami.

Wszyscy zginiemy.

Aha, jeszcze jedno. Wszystkich Piotrów serdecznie przepraszam…